HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Genel Tartışma
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Genel Tartışma
Konu Konu: Pörsümüş Anlayışlar & Haniflik Derken... Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
ihvan_enes
Newbie
Newbie

Katılma Tarihi: 24 ekim 2006
Gönderilenler: 33
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı ihvan_enes

Alıntı ihvan_enes

Merhaba sayin hanifler amenüler..

Evvela bi hatirinizi sorayım sonrada bi hatir icabi yazayim..

Sayın uzman üyeler cok dokunaklı işler yapan sevgili arkadaşlar.

Bas örtüsü konusunda birde uyduruk hadilar konusunda bikaç yazınız var.Aslında cokturda benim gördügüm bikaç tane var.Hasan Akçay uzman arkadaş alanında cok uzmanlaşmıssın öyleki akla zarar olacak kadar Abdullah ey ismi güzel sende cok akıllanmışsın fazla akıl yol bozarmış..Şu hanif meselesi ikide bi hanif iz diyorda İbrahim a.s İdris a.s ve Yunus a.s hanif olarak yüzünü Dine cevirdiye gelen ayetlerle amel edipte kainatin PEYGAMBER i olan HZ MUHAMMED sav ı unutuyormusunuz ne kötü ediyorsunuz bikere hangi akla hizmetediyonuz ey amenüler...

KURAN'da sadece onlarmı var kendisine KURAN gelmeden önce tabiki onlara hz MUHAMMED e tabi olun denmezdi onlar kendi Dinleri üzre oldular GUL BEL MİLLETE İBRAHİME HANİFE VEMA KANE MİNEL MÜŞRİKİN...evet müşriklerden yüz cevir hanif ol dogru ama nerde egri var.Hz MUHAMMED a.s yokken onlardendi şimdi aynımıdır.KURAN varken de yokkende herşey aynımıydı?ve siz hatta birisinin yazısında okumuştum Hz MUHAMMED i cok severdim Kainat onun hürmetine yaratıldı zan ne derdim ama İbrahim a.s e İdris a.s hanif tiler. Ben şimdi anladımki öyle bişey yokdeyip tamam seviyorum gene diye iyiniyette güya göstererek ondan sogudum eski sevgim yok demiş..Evvela onu seven kendine sevecek sevmeyen kendine sevmiyecek bunu bilin ondan bugz edende ALLAH cc bugz edecek burda yazıp çilmekle hanif lik bilmem nelik demekle olmaz bu iş şimdi mümin var hanif yok ama sizin fikir hocalarınız hristiyanlıgı yaymaya çalıştıkları için Din i sadece bi yere dayayip bütün insanları aynı noktada toplamaya ve İNNEDDİNE İNDELLAHİL İSLAM ayetini yontmaya calışıyor.

Ben biliyorumki siz onların yanlışlarını fark etmediniz onlar kasıtlı yapıyor.Siz ise bilmeden ben öyle düşünüyorum yoksa siz işbirligi etmezsiniz akıl hocalarınız herkes ALLAH a iman ediyor ahirete iman ediyor deyip mümin le digerlerinide bir tutuyor.Birde müminlerle alakalı ayetleri yazsaydınız bakalım neler cıkıyor sayın hanifler.Uyanın derim ayet hadisler herzaman teferruatı cok geniş olan meseleler acıklıyor.Onun için cok farklı noktalara cekiliyor.Helede her ALLAH a ahirete inanan cennettedir diyenler yokmu onlar işte bu çıban ın başı onlar.Herkes hanif olarak cennete girecekse ne diye onca Kitap gelmiş bi hanif lik yeter di yok eger KURAN geldi hepsi bitti ise KURAN gelmeden yollanan vahiylerle geldikten sonrakini bir tutmayın içkide helal di bi zamanlar ama KURAN geldi hüküm koydu bitti..

işte bunun gibi haniflikte KURAN a kaldı URAN onu mümin'lere has kıldı oldu bitti yoksa kafirde der benim PEYGAMBER im de İbrahim in Dini üzredir oda girer zaten tilki magaraya sıgmamış kuyruguna süpürge baglamış olyı gibi sizin akıl hocalarınız cennete girmiş gibi ehli küfrüde cennete sokuyor.Süleyman ateşe soru soruyorsunuz ona deyin önce iman etsin yahudi ve nasara ları cennete sokanlar,galiba cenneti babalarının yeri zaniyorlar iman etmenin esasi 2 degil ALLAH a ve ahirete inanan herkes cennettedir demek ne büyük bi hata!!!ALLAH var diyen sonra cocuk isnateden ALLAH  var ama yahoo a da ALLAH tır diyen bi kavmi cennete sokan ki ALLAH onlar kafrlerdir .

VELEV TERAAA İZ YETEVEF FELLEZİNE KEFERUL MELAAA İKETÜ YEZRİBÜNE VUCUHEHÜM VE EDBERUHÜM VE ZUGU AZEBEL HARİG.ENFAL 50

Melekler yüzlerine ve arkalarina vurarak ve "Tadin yakici cehennem azabini" (diyerek) o kafirlerin canlarini alirken onlari bir görseydin

ELEMTEA LEMÜÜÜ ENNEHÜÜ VEMEY YUHADİLİLLAHE VE RASÜLEHÜ FE ENNE LEHÜ NARA CEHENNEME HALİDİNE FİHE.. ZALİKEL HİZNİL AZİM..

TEVBE..63....

Hâla) bilmediler mi ki, kim Allah ve Resûlüne karsi koyarsa elbette onun için, içinde ebedi kalacagi cehennem atesi vardir. Iste bu büyük rüsvayliktir

Ve bunlar gibi bi çok ayet varken onlar kim varsa (tabi papazlarla işbirlikçiler)herkesi cennete soktu ALLAH ın ayetlerini az bi dünya menfaatine sattılar. Zaten MEVLA da öyle buyurmuştu.. gene satıyorlar.Para ve mevki ve desetekler olunca ALLAH ın Din ini ve Peygamber imizi aradan cıkarıp ayetlere istedikleri gibi yorum yapıp Milleti Din den uzak edip hrıstiyan etmek ve hristiyan ların İsteklerini bu Millete empoze etmeye çalışmaktadırlar.ALLAH  onların isteklerini tabiki bilir.

VEMEKERU VE MEKER ALLAH VALLAHÜ HAYRÜL MAKERİN..ALLAH .oyunlarını bilir ve yaptıklarınından haberdardır.Ve oyunlarını en hayırlı bi şekilde başlarına gecirir..Zaten rezil olmuşlarda bi avus sosyete ve yahüdi nasara ların para ları ile ayakta duruyorlar.Zorla Din i kaldırıp yerine keyfi bi hayat koymaya çalışıyorlar.Ne feci ki sizlerde onlara icabet etmişsiniz gelin vazgecin tuttukları yol cörçil in yoludur.Oda demişti ellerinden KURAN ı aldık bitirdik işlerini diye hee diyceksinizki sizin akıl hocalarınız KURAN ımı aldılarmilleten yok onlar okadar kek degil akıllı adamlar KURAN ver ama hükmünü degiştir.Mesela hanif Din ini de KURAN dan Din çıkar zaten deseki KURAN yalan söylüyor ee kim inanır onu dinler bi avuç adam var arkasında zaten onlarda Dinden habersiz işine geleni almak istiyen paralı insanlar.

Onun için KURAN dan hüküm al hüküm koy arada at tut başörtüsü gerdan işidir namaz sırad,mizan, yoktur KURAN da yok zaten gibi hadislerin temeliyatını ortadan kaldırıp nasıl olsa KURAN ayetleri istendigi gibi yönlendiriliyorken napalım millete KURAN diyelim Vuran olalım..ALLAH PEYGAMBER imiz için o size ne dediyse yapın ona tabi olun ona uyan kurtuldu o rahmettir berekettir alem in diregidir alem in lanetlenmiş olan alem in ayakta tutma sebedir .Cünki onu rahmet olsun diye yolladık ayeti herşeyi zah etmiyormu da hanif lik çıktı başımıza şimdide ALLAH  İbrahim,İdris,ve Yunus a.s demiyorda neden ona tabi olun o size ne verirse alın neden sakındırrsa sakının diyor.

Ey hanifler onlar PEYGAMBER  lerdirler  Laf yok kabuldür ama arada bizim PEYGAMBER imiz kaynatmanında bi mantıgı var oda onu kaldır hanif Dini de herkes kardeştir de kafir ide ehli kitab nasıl olsa de işte diyalog dostluk falan filan de ve kendi heveslerinin daha dogrusu aldıkları desteklerin paraların karşılıgını İslam ı satarak ver yoksa ne izahı var.?Başka ne anlarız bunlardan KURAN kendinden önceki kıssalardan bahs ederken onların hakikatlerini anlatirken onlara tabi olun imaji verin demiyor.Siz iman edenler Müminler hz MUHAMMED  e tabi olanlar sizler uyun kime uyun ALLAH ve RASÜL üne ve ne buyurdularsa onlar tutun varmi İbrahim İdris a.s uyun?

bu Din in PEYGAMBER i kim?onlarmı yoksa hz MUHAMMED mi ALLAH KURAN da onu övmüşken ona selam ediyorum derken onu rahmet olsun diye yolladım derken birtek onun üzerine yemin etmişken ona zelesinden dolayı ALLAH seni af etsin neden o esirleri saldın deyip evvela af fını ona verirken hiçbir PEYGAMBER i için sizi rahmet olun diye yolladım şerefini kullanmamışken sizler neden onu istirmar edip Hanif dini kuruyorsunuz? tabiki sebebi belli onu aradan kaldırki nasara ların yahüdilerin işleri kolay laşsın hanif de sonra onlardan olmaya az kalır zaten önemli olan hz MUHAMMED SAV I ARADAN ÇIKARALIM AKIL HOCALARINIZIN DERDİ BU ama ALLAH ın takdiri o degil bu Din i kimse yumuşatma dinde reform yapma gibi sözde içtihatlara uşak Dini haline getiremiycek boşuna uğraşıyorşar.Ben onlar için hidayet duası ediyorum.

Zaten bi kılıf bulmadan bu milleti kandırmak mümkün degil o kılıf ta hanif lik oldu öyleki başörtü ayetleri bile gerdan ayeti oldu yav ALLAH tan damı akıllısınız ozaman ALLAH kuyumcuların camlarını örtmesinimi emr etmeyi unuttu ?onlar neden vitrinde   altın sergiliyor ziynet sergiliyor.Sizin hanif liginizde onların bu davranişı ozaman haram desenize hem hocalarınızın hanımlarının küperi kolyeleri de görünüyor.Lafa bak ya türban dan vaz gecip fuhuştan dönerler.!!!

Dikkat ahali boyundan büyük oldu bu bi insan orası burası acıgamı bakar yoksa her yanını kapatmışamı ben daha ömrümde türbanlı dikiz eden bi adam duymadım tanımadım zaten dikiz etsen ne görcen bol geniş pardüse giymiş hanım ın nesini görürsün ama plajlara git bak millet ***** atıyor ey sayın uzman aklını nerde bıraktın bu nasıl söz!!!!?yani açılında milletin gözü şenlensinmi oluyor.?

Fuhuş un önünü kesmeye bak buna teşvik ten baska ne derler bi insan orası burası açık kadına kendini bakmaktan nasıl alıkoyrda sen kalkmış bırak şu türbanı diyor ve türbanla alakalı ayetleri onlar ziynet ayeti diyorsun peki kuyumcular,sarrafcılar,degerli eşya satanlar napsın eger kadın ın bi iki kolyesine ayet varsa onlara emin in zırh takın ayeti olmalıydı degilmi hangi akla hizmet ediyoruz??ALLAH gerdanlıga ayet yolluyor.Hey ALLAHım akla bak limon sıkarım bu akla ben tesettür fuhuş un önünü acıyor muşmuş vay canına cıplak lık medeniyetinin mimarları sayın hanif ler o İbrahim a.s ve İdris a.s ın eşleri yakınlarıda sizin dediginiz gibi fuhuş un önünü kesmek için açtılarmı yoksa onların zamanında idi o kapanmak şimdi yokmu diyceksiniz bende sorcam size peki bu ayeti yolluyan ALLAH sizin hanif lerinize de gerdanlık ayetimi yolladı hani ozamanda bolduya örttülermi onlarda ziynetlerini??

Altin ticaretine helal demek caizmi hanif ler onuda deyin bi zahmet yoksa herşey birbiriyle çakışıyor işte burdan şunu cok iyi anlıyorum hepiniz bir olsaız ALLAH in bi ayetini yapamazsınız !! bu ayeti daha iyi anlıyorum neden biliyormusunuz daha bi laf ınız diger bir lafı tutmuyor güya KURAN dan aldınız da tefsir ettiniz ama daha bi lafta herşeyiniz çakıştı birbiriyle ALLAH  bi kadın ın kolyesini saklamasını emr ederken binlerce kolyeyi serbest etti bak içtihata bunada limon sıkayım yokyok limon sıktık zaten bunada turp sıkayım akıl ya huuuuu akıl iddia ettiginz şey ne sacma bari mantıklı bişeyler iddia edin de komediye son verin ister inanın ister inanmayın bu yazıları okuyunca cok gülüyorum vallahi bunu nasıl becerirsiniz anlamam ama sizin içinde üzülüyorum vazifeniz olyan işler yapıyorsunuz KURAN okudum demekle olmuyor anlamakla oluyor. Bakın daha PEYGAMBER imi tanıyamamış bazı sözde uzman larınız uyduruk hadis ler demiş bişey yazmış akla zarar ama kızmadım cünki o bilmiyor.Bilse yapmaz diyorki iki rivayet edilen hadis var.Birisinde PEYGAMBERİMİZ namazı kılmakta aranıza engel koymayın namazı kılın sonra işinizi yapın.Bir digerindede yemeginizi yeyin ve aceleye getirmeyin sonrada namazınızı kılın...

bu arkadaşta bak ikisi birbirine cakıştı diyor.Hasan uzman ım bak burda bişey birbirine çakışmıyor senin bilgin noksan olaylar gelişler ve hadislerin hikmetini bilmiyorsun EFENDIMIZ orda kendisine gelen bir sahabeye RAMAZAN ayında iftar vakti ile alakalı sorulunca yemegini ye acele etme vaktıde gecirme rahat ol sonra namazını kıl buyurdular.Ama uzamn arkadaş burayı kaçırmış bu hal RAMAZAN ayı iftar meselesi içindi hani yemekmi namazmı işte EFENDIMIZ de yemegini ye zaten aclık takatını kesti sonra kıl namazını buyurdu bu sadece o ay için gecerliydi ama burayı uzman kaçırmış uzman ama oluyor işte çırak lıkta oluyor.

Diger hadis serifte zaten acık ve net izaha gerek yok uzman efendi mesel budur yazdıgın bütün sacma dedigin uydurma dedigin hadislerin izahi var hikmetleri var ama olayın boyutunu EFENDIMIZ in hayatıyla pek alakadar olmak onu iyi tanımak lazım he aklıma gelmişken bakın İbrahim ve İdris a.s seviyorum ama namaz mevzusu acılında aklıma geldi ALLAH cc isra süresinde hz MUHAMMED  e verdi bu şerefi mirac i yani her konuda EFENDIMIZ onlardan özel bırakın hanif olmayıda mümin olalım yani siz hem mümin hemde hanif iz demeyin mümin olun yeter yoksa ehli kitapta biz hanif iz der yani gene ayni mesele herkes cennete girmiş olur.

VEMEN EVFE Bİ AHDİHİ MİNALLAH... FESTEBŞİRU BİBEY KİMÜLLEZİ BE YEA TÜM BİHİ VE ZALİKE HÜMÜL FAVZÜL AZİM..TEVBE 111

Allah müminlerden, mallarini ve canlarini, kendilerine (verilecek) cennet karsiliginda satin almistir. Çünkü onlar Allah yolunda savasirlar, öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat'ta, Incil'de ve Kur'an'da Allah üzerine hak bir vaattir. Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardir! O halde O'nunla yapmis oldugunuz bu alis verisinizden dolayi sevinin. Iste bu, (gerçekten) büyük kazançtir

cennet müminler için kimse heves etmesin alıp satma işini yapanlar papazlarla işbirligi yapanlar sözde hanif lik deyip Din i yıkmaya calışanların degil siz deonların kötü emeline kanmayın zamanım yok olsa devam ederdim sayın hanifler..hürmetler ,saygılar......

Yukarı dön Göster ihvan_enes's Profil Diğer Mesajlarını Ara: ihvan_enes

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

Katılma Tarihi: 09 nisan 2005
Gönderilenler: 2974
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Alperen

Selam ihvan_enes

Öncelikle hoşgeldin.

Söylediklerimizi yanlış anladığını düşünüyorum. Yazdıklarından en can alıcı olanını, haniflik konusunu buna örnek olarak gösterebilirim.

Haniflik müslümanlığın yerine ikame edilmeye çalışılan birşey değildir. Haniflik geçerli müslümanlığın olmazsa olmazıdır. Türedi bir kavram da değildir. Allah emridir.

Hz. Muhammed dahil tüm Resullerimiz hanifliğin yani Allah odaklı din anlayışının başöğretmenleridir.

Söylemediğimiz, savunmadığımız şeylerle bizleri suçlamaktasınız. Lütfen öncelikle yazılanları okuyunuz. Ne eleştiriler yöneltildiğini ve bizler tarafından ne cevaplar verildiğini görünüz.

Hanif Din=İslam
Haniflik bidatı
HANiFLiK NEDIR
Halis - Hanif İslâm

Ayrıca Fihristteki ilgili bölümden yararlanabilirsiniz.

ihvan_enes
Newbie
Newbie

Ve ma erselnake illa rahmetel lil alemin

Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik. (Enbiya Suresi, 107) enbiya süresi ve anlamlı bi ayet okadar enbiya varken secilen kim iyi bakın tamda bütün herşeyi anlatmak için enbiya nın sultanı oldugunu beyan etmek içinmi acaba ne dersiniz hanif arkadaşlar.

evet iptalini isteyip illada hanif olcaz İbrahim a.s tabiyiz diye deyip durun hiç bu gercekleri görmeyin ama ALLAH cc gercekleri beyinlere zorla kazacak degil akıl sahibleri ile alakalı ayetleri bilirsiniz Hz İbrahim i bukadar ısrarla savunmanızın sebebini zaten yazmıştım ümmeti oldugunuz PEYGAMBER e bi satır yer vermezken İbrahim a.s bütün sayfaları veriyorsunuz ee olcak tabi yoksa hanif demeyipte yahudi, hristiyan, dostluk arkadaşlık Din i diyecek degilsiniz..!! Zaten millet yemiyorda işte sinek ufak ama mide sorunu oluyor.Bakın ALLAH cc alemlere seni rahmet olarak gönderdim buyuruyor.Kendisi nin degeri burdan acık ve net anlaşılıyor yani İbrahim a.s sadece bi nebidir.Geldi gitti gayet halim,salim,güzel bi insandı dosttu iyiligine güzeligine laf yok hani hocalarınızda iyi yerden tutuyor. Ama tabi herkuşun eti yenmiyor.İbrahim a.s hakkinda kötü konuşanın ben insanlıgından şüpheederim o kötü anılacak bi insan asla degildir.Ama HZ MUHAMMED a.s varken onun hükmü yoktur.Hz MUHAMMED kainatin GÜNEŞ idir.O geldi bütün hükümler kalktı ALLAH cc onu secti ve ona tabi olmayı emr etti onun haricinde kime tabi olursan ol İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM dan sayılmazsın ee gerisi malum!!ne demek İbrahim a.s var önce hanif olacan sonra müslüman sonra mümin..Bakalım haklımısınız ..İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM ALLAH cc İslam dan başka dinle gelenin Din ini kabul etmiycek bu acık ve net ve İslam a girmekte hz İbrahim a.s dinlemenin ona tabi olmanın hiçbir baglantısı yok!!olmasanda olur ama Salih ve Dosdogru bi dost oldugunu ve Bir Nebi oldugunu inkar etmemek şartıyla..İslam a girmenin yolu LA İLAHE İLLALLAH İBRAHİM RASULULLAH mıdır ?yoksa LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDER RASULULLAH mıdır.?şimdi alperan arkadaşım benim için size demediginiz bişeyi iddia ettigimi demişsin ve bana bikaç yerin link lerini tavsiye etmişsin aslında ben o yerleri yeni gören biri degilim ama senin yolladın link teki anlatılanlar benim bu kurulmya çalışan hanif ligin tamemen dış kaynaklı olduguna kanaat etmemi sagladı aslıda zaten ediyordum ama genede pekişme meselesi hani derlerya bi sigara ver dost lugumuz pekişsin he işte o misal yav arkadaşım seni kırmak üzmek istemiyorum ben yanılgıda oldugunu biliyorum onun için üzmek istemiyorum zaten o niyetle de burda degilim ben her siteye girer kendimce bişeyler yaparım ALLAH yoktur diyenleri bile kırmak istemedim kii senide kırayım ama dedigine bak arkadasım Haniflik, Lailahe İllallah'ı Anlamak ve Kabul Etmektir

Evet tam benim iddiam hani MUHAMMEDER RASULULLAH ?yok neden yok cünki oyunun bir parcası bu olmaması lazım yoksa musevile, iseviler ne der demi? madolyonun öbür yüzü..Haniflik, Lailahe İllallah'a Uygun Hayat Sürmek ve Bu Uğurda Mücadele Vermektir

Evet bu ugurda mücadele vermektir ne mücadelesi?ben diyimmi sana bi insan neden ısrarla ALLAH ın öve öve göklere cıkardıgı bi ve .... De ki: "Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir." (Al-i İmran Suresi, 31..

diyerek kendisine uyulmasını emr ettigi aksi takdırde ve hatta ve hattaaa (Allah ve Resûlü, bir işe hükmettiği zaman, mü'min bir erkek ve mü'min bir kadın için o işte kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resûlü'ne isyan ederse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır. (Ahzab Suresi, 36) onu karşı gelmeyi ve onu kabul etmemeyi sapıklık sayan ALLAH degilmidir?? neden bunlar yok sitenizde cünki olamaz neden kızar amcalar size yazamazsınız onun bütün PEYGAMBER lerin reisi oldugunu ve artık hiçbir PEYGAMBER in bi vasfının bi hükmünün olmadıgını diyemezsiniz amcalar kızarlar...Eger ciddi iseniz eger bu bir oyun bi aldatmaca degilse neden kendi PEYGAMBER inize tabi olmayı hanif olmadan önce kabul etmiyorsunuz??ALLAH bana ve ona itaat edin karşı gelmeyin ne emr ettiyse yapın ne yasakladıysa sakının buyurmadımı şimdi siz KURAN KURAN diyorsunuz peki bu ayeti buyuran ALLAH neden herşeyin hükmünü koymadıda onada pay bıraktı??niye o biseyi yasaklarsa o yasaga uyun emrini verdi??aklı yetmezmiydi hanif lik yeter İbrahim e uyan kurtuldu demiyorda RASUL um sana ve sana uyanlara ALLAH yeter buyurdu sözleriniz ALLAH ın ayetleri ile çekişmiyormu?? eger siz haklıysanız eger bütün iş onda başlıyorsa onun hanifligi kabul edilmeden mümin olunmuyorsa neden

Ey iman edenler, Allah'tan nasıl korkup-sakınmak gerekiyorsa öylece korkup-sakının ve siz, ancak müslüman olmaktan başka (bir din ve tutum üzerinde) ölmeyin. (Al-i İmran Suresi, 102

Neden bu ayette müslüman lıgın önünde haniflik yok şimdi haşa ALLAH unuttumu yazmayı da bazıları cıktı bunun önüne içtihat yapıyor.Hem PEYGAMBER in içtihati kabel etmiyenler onun emirlerini kabul etmiyenler.Tabiri caizse yahudi ve nasara ları yerdigi kelamlar ve bu oyunu tezgah edenlerin iddialarini kabul olunmıyacak delillerle anlattıgı hadisleri yok öyle bişey deyip kendi oyunlarına düştüklerini içinmi ALLAH ın PEYGAMBER inin emirlerini dinlemezler.??? Tabiki dinlemezler cünki amcalar kızarlar.Nede olsa o müslümanların lideri ee onu ortadan kaldırırsak İbrahim a.s baglarız nasıl olsa hz Musa,İsa ona baglıder bütün insanları cennete sokarız tabi ALLAH ta onlarla aynı fikirdeyse

İnnemel mü-minunellezine amenu billahi ve rasulihı sümme lem yertabu ve cahedu bi emvalihim ve enfüsihim fı sebılillah ülaike hümüs sadikun .....

Mü'min olanlar, ancak o kimselerdir ki, onlar, Allah'a ve Resûlü'ne iman ettiler, sonra hiç bir kuşkuya kapılmadan Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad ettiler. İşte onlar, sadık (doğru) olanların ta kendileridir. (Hucurat Suresi, 15

Bakın müminler (ancak o kimselerdirki)ALLAH ve RASUL üne iman ettiler.Burda hanif ligi genemi unuttular acaba??neden orda ALLAH ın PEYGAMVERİ İbarahim a.s tabi oldular sonrada RASUL üne tabi oldular yok ?aslında cvp acık öyle bi Din anlayışı olmadıgı için ama bu yontulmanı biyerleden yontmak lazım kii herkesi cennete sokalım ee müslümanda diycekki ya zaten bende nasaralarda ıvırlar zıvırlarda hepimiz bir olan ALLAH a iman ettik gerisini kabul etsen ne etmesen ne öyle ya hanif lige göre yani hocanız yaşar efendiye göre ALLAH a inanmak yeterli ALLAH ve ahirete inan dogru cennete hiç MUHAMMED MUSTAFA sav a gerek yok cünki amcalar parayı keserler.Sonra nerden bulcan parayı solmuş şöhreti??

Vemtazül yevme eyyühel mücrimun ** Elem ea-hed ileyküm ya beniiii edeme el la ta-büdüş şeytan innehü leküm adüvvüm mübin**

**Dediler ki: "Onlara heva ve arzularının kapılarını açarsın, ne tevbeye gelirler, ne de bağışlanmalarını dilerler. Bu durumda oldukları halde hak yolda olduklarını sanırlar." Şeytan lain bu duruma razı oldu. O halde: Şeytana tabi olmayınız. O sizin muhakkak apaçık bir düşmanınızdır." (Yasin; 60)

Özrü kabahatinden beter birde dogruyum demezmi al bi mısır daha patladı işte buyur burdan ye bendensin kampanyası bi insan nasıl olurda hiçbir ayet yokken hiçbir hadis yokken hanif olmadan mümin olunmaz der ??peki diyelim hanif oldu ama hrıstıyan oldu nolcak yada yahudi? hı nolcak ben diyimmi nolcak cennete gitcek cünki gaye zaten o ALLAH ı birledi hani diyorsunuzya LA İLAHE İLLALAH ı bütünlemek tir haniflik diye e ozaman adam bunu der birde üstüne tatlı olsun diye bende hanif im der.Ama aklıma takılan bişey var mümin olmak için gerekenler var peki ya hanif olmak için ne gerekiyor.? şey ben KURAN da bulamadımda hanif olmadan müminlik kabul edilirmi edilmezmi diyede bi sorayım size ne yapmak lazım birde neden siz LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUR RASULULLAH diye hiç bir yazı yazmıyorsunuz öylemi tembihler ettiler.Yoksa benmi yanlış okuyorum varmı o yazı sitenizde ayıp olmasın diye yazsanız nasıl olur.Nede olsa hanif lik için çalışıyorsunuz ee illaki teşbihte hata olmaz sazan küspeye gelirmiş aa kızma canım teşbih dedik..Dikkat ediyorum utanıyormusunuz da biz İbrahim a.s milletiyiz ondandız şuyuz buyuz hep yazmışsınızda neden PEYGAMBER imiz yok onu öven anlatan ama ben onu ALLAH ın övgüsüyle anlatacam o ihmal edilmez ama niyeti başka olanlar vede onların niyetini dogru bak ne diyom dogru zan edenler zan he bilirsiniz zan edenler onların peşinden gidenlerde okusunlar bi zahmet ben sizin için hep dua edecegim hurafe taifesinden kurtulun diye helede hurafe safsata diye herşeyi geçiştiren kabul etmiyenler için daha cok edecem

Le gad kane leküm fi rasulillahi üsvetün hasenetül li men kane yercüllahe vel yevmel haira ve zekerallahe kesira ,,

Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır. (Ahzab Suresi, 21

Evet RASULULLAH ta güzel örnek vardır.Her şeyi güzel örnek her hali en büyük delil hz İbrahim i görenler İdris a.s görenler bunları görmüyormu yoksa görüyorda onun büyüklügünü kabul etmiyormu yoksa birileri ettirmiyormu??

Le kad mennellahü alel mü-minıne iz bease fihim rasulem min enfüsihim yetlu aleyhim ayatihi ve yüzekkihim ve yüallimühümül kitabe vel hikmeh* ve in kanu min gablü le fi dalalim mübin***

De ki: "Ey Kitap Ehli, bizimle sizin aranızda müşterek (olan) bir kelimeye (tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp bir kısmımız (diğer) bir kısmımızı Rabler edinmeyelim." Eğer yine yüz çevirirlerse, deyin ki: "Şahid olun, biz gerçekten müslümanlarız." (Al-i İmran Suresi, 64)

Evet deki kitap ehli onu kabul etmeden olmazzz ona uymadan olmazzz Şayet müminler iseniz yoksa bi pazarlıklar Tevhid e gelelim ama ALLAH cc tevhid de İbrahim a.s degil PEYGAMBER imizi kılavuz gösteriyor papazlar cok kızar bunlara ama olsun hakka susan dilsiz şeytan dır.ALLAH ü zülcelal o benim RASÜL üm buyuruyor.Ehli kitap onu kabul etmiyor.Sizde hanif olmadan önce olmaz diyorsunuz ee bu nereye geliyor ??ne demeye geliyor.Nerden cıktı durup duruken bu hanif mecnuriyeti siz İman ın şartlarını kabul ediyormusunuz deliller varken ??6 degil 2 dir diyormu hoca larınız??e şimdi bi adam kalkıp deseki ALLAH a ahırete iman ettim ama Hz MUHAMMED i kabul etmiyorum PEYGAMBER sede ben İsa a.s dinliyorum dese nolcak hem ALLAH ı birledi hemde ahirete inandı ee hemde İsa a.s kabul etti ee oda hanif ya İsa a.s demi ee bide bu adam bende İbrahim a.s kabul etse noldu kardeşmi olduk ne demeye geliyor bu haniflik şimdi??nerden icap etti üstelik misyonerlerin tam full faaliyet gösterdigi TÜRKİYE de cok garipsedim bunu bi elma yiyim az müsade heh geldim şimdik nerde kalmıştık evet ben diyordumki neden icap etti bu hani lawrens mi geldi gene acaba??yok alperan arkadaş ne agır ithami bırak ta düşünme payım olsun öyleya insanım yani bişeyler düşünebiliyim demi arkadaşım??

Ve ma kane li mü-miniv ve la mü-minetin iza gadallahü ve rasulühü emran ey yekune lehümül hıyeratü min emrihim ve mey ya-sillahe ve rasulehü fe gad dalle dalalem mübına

Allah ve Resûlü, bir işe hükmettiği zaman, mü'min bir erkek ve mü'min bir kadın için o işte kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resûlü'ne isyan ederse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır. (Ahzab Suresi, 36)

Bakın ALLAH ve RASUL ü bi işe hüküm ettimi o iş bitmiştir.Kimsenin atma tutma hüküm koyup kaldırma hakkı yoktur.ALLAH ın PEYGAMBER i ne buyurduysa odur ve onlardan başkası şart degildir.Kimsenin bunun üstüne hüküm koyma yetkisi yok (içtihat kapısı hariç siz onu kabul etmediginiz için bahs e almıyom) yani hanif olmak lazım sonra mümin olmak falan,bak RAB bimiz ne buyurdu ne buyurdularsa odur.Başka yok EFENDIMIZ de (Yeryüzünden fitne ve fesad kalkana ve yanlızca hak din İslam olana kadar onlarla savaş ın)ayeti geregi ALLAH ın emirlerini tutmıyanlarla savaştılar.Peki madem haniflik vardi ne diye savaştılarki herkes aynı kardeşti İbrahim a.s soyundan onun yolundan ve onu kabul eden hrıstıyanlar ve yahudilerle niçin savastı eger sizin dediginiz dogru ise evvela hanif olmak var ise neden hanif olanlarla savaştı yok hanif oldularda mümin olmadılarsa bu nasıl haniflikki ikilemde kalıyor yani hanif ol mümin ol hanif ol İse vimi ol oluyor yada hanif olmak mümin olmamakla da aynımıdır.Dedimya adam ALLAH a inandı ahirete inanadı hanif te oldu ama mümin olmadı hristiyan kaldı ben nasıl olsa hanif immi diycek bu nasıl olcak?onuda beyan edin bi zahmet..Bilsinler bilelim...

Ve mey yaknüt minkünne lillahi ve rasulihı ve ta-mel salihan nü-tiha ecraha merrateyni ve a-tedna leha rizkan kerimaaaaa

ayete bak ne muaazzamm

Ama sizden kim Allah'a ve Resûlü'ne gönülden -itaat eder ve salih bir amelde bulunursa, ona ecrini iki kat veririz. Ve biz ona üstün bir rızık da hazırlamışızdır. (Ahzab Suresi, 31)

Ama sizden herkim ALLAH ve RASUL üne gönülden itaat ederse cık cık cık gene elma yiycem yok yemiyim bak ne buyurmuşlar ALLAH ve RASUL üne pekiniçin hanif ligin kaynagı olanlara degil? was gibt problem problem ne acaba şimdi sizin aklınıza gelenler acaba ALLAH ın aklınamı gelmedi niye hiç birinde hanif lige itaat yok ben diyim yo yo rica ederim derim tabiki arkadaşım lafımı olur.Zahmet olmaz cünki ve gene aynı noktadayız öyle bi itaat kavramı yok sadece cıkarılmak ve birilerinin işini kolaylaştırmak var.Bak ne kolay mış ne zahmeti veee

Ve eullahe ve etı ur rasule vahzeru fe in tevelleytüm fa-lemu ennema ala rasulinel belağul mübın

Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin ve sakının. Eğer yüz çevirirseniz, bilin ki, elçimize düşen, ancak apaçık bir tebliğdir. (Maide Suresi, 92)

Bakın ya itaat edersiniz yada osize gerekeleri teblig ediyor zaten !! tabiri revaysa hopa şınanay şınanay yar.Bu ayette herşey açık ve net demi cehennem üstü dondurma kaymagı zakkum aromalı hemde burdada yok iddia nız gibi olsaydı illaki hanif olmak ta olurdu içinde yani sen anlamıyorsun yaaa beni demeye gerek yok KURAN dan çıkan hanif ligin KURAN da olmasını umuyordum...Tabi sizin anlattıgınız gibi müşreklerden yüz cevir ve hanif ol dedik buyurdu tamam hanif oldu ama kendisine 10 sayfa inen PEYGAMBER e bukadar baglı olup onun yoluna girmeden Din olmaz deyip kendisine bütün kitapların hikmetini toplayan ve umumi bi hitap edenki kimseye gelmemiş bi kitap indirilen ve 114 süresi bulunan 600 sayfalik bi kitap indirilen bi PEYGAMBER i neden ikinci plan a koyuyorsunuz? buda oyunun bi parçasi olsa gerek yoksa neden önce haniflik? önce İbrahim a.s geldigi içinmi? eger evet se bende derimki neden ALLAH cc en son yolladıgı bi PEYGAMBER i KURAN da NEBİ leri sayarken RASUL um hatırlaki birzaman ALLAH senden sonra nuh tan ibrahimden söz aldı diye devam ediyor tesadüf oldugu içinmi? ben anladımda ALLAH bunu rast gele mi dedi haşa tabiki degil ve sonra neden miraç için kulu MUHAMMED MUSTAFA sav ı secti ve neden KURAN da sadece onun üzerine yemin etti ve neden sadece onu rahmet olsun yolladı?bunun gibi meseleleri sayarsam akşam olmaz ...Ama sizde onun namına hiçbir yazı yok anca uyduruk hadisler bulduk yok bilmem ne yakaladık diyorsunuz gecende dedim uzmanlardan biri secme sacma hadisleri yazmış sacma dedikleri kendi bilgisizligi evet sacma hadisler var ama emin olunki o sacma hadisler uyduruklar yahudilerin işi ve hocanızında pek hoşuna gitti zaten tevatür de mütevatürde olsa kabul etmiyorki neyse bakın işte can alıcı iki ayet iki nokta geldi...

gul in küntüm tühibbünellahe fettebiuni yuhbibkümüllahü ve yağfir leküm zünubeküm* vallahü ğafurur rahim

De ki: "Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir." (Al-i İmran Suresi, 31)

evet eger ALLAH ı seviyorsanız bana tabi olunki ALLAH ta sizi sevsin af etsin yani RASUL u seveni ALLAH af edecek burda siz okudunuzmu hiç hanif te olcak diye?yani ilk önce İbrahim,İdris a.s uyunki ALLAH sizi af etsin??İsa,Musa a.s uyunki ALLAH af etsin Yunus,Şuayb a.s uyunki af etsin?? Zekeriyya,Yahya a.s uuyunki af etsin? yok hiçbirine yok kime var.İsmini bile yazmaktan cekindiginiz veee ALLAH in ise ben ve meleklerim ona salat u selam ediyor.Biz onu selamlıyoruz durmadan diye hitap ettigi EFENDIMIZ var e sizde iyice saklayın anlatmayın hanif lik deyin sonra size yazanada niye böyle yazdın de niye bi hadis yok bu sitede illa KURAN diyorsunuz neden ben diyimmi neden bak hep dedim bi çay bile ısmarlamadınız ya böyle mi sizin haniflikte misafirperverlik yokmu??cıkcık cık neyse bidakine cay içerim ben diyim niye KURAN cünki tefsiri acık yönlü istedigini al istedigine yama mesela ben ALLAH tan korkmasam zinaya bile bi kaç ayeti cekebilirim işte az uz olcak cok olmıycak derim bi kılıf illaki bulurum yeterki bi oyun yapmak istiyim eger türban takmak fuhuş u artırıyor denebiliyorsa neler denmezki he anla işte....

Ve mâ yentıgu anilhevâ.O hevasından (nefsinden, kendi iradesinden) konuşmaz

Hiçbir PEYGAMBER e bu kelam edilmemiş ayete bak gökkuşagı seyret!!! yani ne demişşe benden demiştir.Oluyor MEVLA TEALA onu buyurdu ne buyurduysa benden buyurdu dinleyin onu onu dinlemeyen benide dinlemesin ona isyan eden banada etsin onu saymıyan benide saymasın onu övmiyen benide övmesin daha ne dersen de zaten ayetler beni haklı çıkarıyor.Hani haklıyım diye degil hak oldugu için diyorum..işte ne buyurduysa ALLAH buyurdu kabul edecegiz ee RAB bimiz öyle buyuruyor hevasından nefsınden konuşmaz ee nerden konuşur tabiki ALLAH tan onun için onun emri ile ALLAH ın emri arasında ALLAH ın ALLAH olma ve ona lutuf etmesi haricinde onun akıl vermesi ve onun konuşturması haricinde bi fark yok olmuş oluyor.Bunca büyük deliller varken siz ondan bah etmiyorda illa haniflik diyorsunuz bak bundan kıl kaparım cok pinpirikimdir. :) tüylendim abi derlerya ondan işte ve arkadaşlar yazmış çizmiş oldugunuz şeylerin hepsi sadece opet reklamı yani hayal ürünü onun için başörtüsü ve zırh meselsi hani dedimya gecen de ziynet korunması için ayet indiyse jandarmya da bi ayet gelsinde kuyumculara zırh getirsinler.Ne yani haksızsın deme aaa yapma şimdi neresinde haksız ım sonra sırat,kabir,azabı,mizan,gusul,KURAN daki İSLAM gibi mevzular bunlar hep temeli cürük binalar gibi hatta bi ayet vardı şey şey süre ayet onun içinde ne diyordu orda ankebut..

Meselüllezınet tehazu min dunillahi evliyae ke meselil ankebut ittehazet beyta ve inne evhenel büyuti le beytül ankebut lev kanu ya-lemun ....

Ne buyrulmuştu burda ALLAH tan başka dayanakları sahipleri oldugunu zananların evi örümcek evi gibidir.En ufak bi rüzgar ucuruverir sabun köpügü gibi üfte gitsin işte hak sel batıl köpük gibidir..Onun için temel saglam degilki bina saglam olsun hiç darılmayın kırılmayın iddialarınız sadece spor toto loto hatta iddiaa olur.Ancak o olur mantık,akıl yürütmeksizin bi oltaya binlerce balık malesef:((inş kurtulursunuz anlarsınız onların inyetini ne diyimki şu iddia lara bakın Adem a.s cennettenmi atılmışmış yoksa neymiş tabi uzman ımız diyorki Adem a.s dünya da idi cennette olsa cennette o haram agacın ne işi varmış bu imkansızmış dünya da yemiş o agactankı küllli hurafe bu iddia

..Biz: Ey Âdem! Sen ve esin (Havva) beraberce cennete yerlesin; orada kolaylikla istediginiz zaman her yerde cennet nimetlerinden yeyin; sadece su agaca yaklasmayin. Eger bu agaçtan yerseniz her ikiniz de kendine kötülük eden zalimlerden olursunuz, dedik.bakara 35

Bak atarken bari dikkat et ayette ne buyrulmuşberaberce cennete yerleşin!!!!ve ordaki agactan yemeyin!!!bak ordaki dünyadaki degil neyin peşindesin uzman cavuş um bizde bilelim etme gözün seviyim....her iddia nizda var bu tutarsızlıklar.Hepsi birbirinden tutarsız gelin daha akıllıca hareket edin derim...Onların bi derdi oda aşagıda yazdıklarım sizin sitenizin in iddiasi ben bunu zaten adım gibi biliyorum da genede sizin içinizde bunu fark edemeyen bi cok iyi insanlar vardır.Onlarda fark etsin bakın bunca ugraşın sadece bi gayesi var.Oda İslam ı hanif kılıfı altında yont mak ve misyonerlerin ekmegine bal sürmek başka izahı yok sabahtan beri iddia ettigim şey buydu işte hanif olmak mümin olmaya yetiyormu yoksa bu 3 din mensubu ALLAH inancında ittifak ettiginden cennete gireceklermi?ALLAH ı birliyen hanif olan Atamiz İbrahim a.s ın yolundan giden ehli kitap ama müslüman olmıyanlarda gidecekmi cennete ?bunca ugraşın niyeti nedir?ALLAH cc İNNEDDİNE İNDAHİL İSLAM derken başka Din kabul edilmiycek derken bu kefereleri cennetemi sokacaksınız hanif likle??bunca ugraşın işte bir tek niyeti var herkes kardeştir amentüde ittifak ettik deyip münafık ve tanınmış sözde bilmem ne cemaatinin yaptıgı gibi bizi hrıstıyanlaramı yamalamaya calışıyorlar büsürü soru var oyun larmı var bu işlerin içinde??cok merak ediyorum yazdıgım onca ayet ten sonra bu aşagıda yazılan şey in kabul edilemez oldugu acıkken hanif lik buna müsademi ediyor bi insan ALLAH a iman etse ahirete etse ama ehli kitap kalsa mümin olmasa PEYGAMBER imizi KURAN i kabul etmese ama ALLAH kabul etse İbrahim a.s Din i üzreyim dese odamı cennettedir??evet bütün bunlar cvp bekliyor.

innemel mü-minüne ihveh. ancak müminler kardeştir.

Tabi haniflik çıkmadan önceydi şimdi herkes kardeş oldu bu ayetide yontarlar artık hanif iz canım zaten deyipte arkadaşlar cok yanlıştasınız fark edin bu oyunları biliyorum bana kızıyorsunuz dur ama ben art niyetle konuşmuyorum yoksa ayet yerine aklıma geleni yazardım ama o mümin lere yakışmaz neyse sizlere güzel ve hayırlı cuma lar dilerim aa bu arada cuma dedim ya o vardir demi şaka şaka:)

mensubu için biricik referans noktası Ataları İbrahim'in Hanifliğidir, Hanif Karakteridir.

Allah'ı birlemeyi hayatın odağına oturtma anlayışı, Ehl-i Kitap ile aramızdaki "ortak söz"dür.

Haniflik kimsenin tekelinde değildir. Allah'ı birleyen herkes haniftir..buda demek oluyorki ALLAH birdir de yeter KURAN a iman etmene gerek yok tıpkı misyonerlerin istedigi şey bu zaten ve çark iyi dönüyor tabi dişleri MEVLA ya takılacak ama zamanı gelince neyse ben istirahat edeyim daha yazmama gereken cok sey ve yer var.. okuma nezaketini gösterdiniz tşk ederim ...

ihvan_enes
Newbie
Newbie

Bu arada unuttum özür dilerim alper arkadas hoş gedin daveti için tşk ederim umarım iyisindir.Tabi diger arkadaşlarda iyidir umarım...

Suzi
Ozel Grup
Ozel Grup
Simge

Katılma Tarihi: 28 mart 2006
Yer: United States
Gönderilenler: 150
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Suzi

Ihvan kardes

Hz Muhammed = Hadisler diyorsaniz lutfen su yazilara bir tiklayiniz.

Dostlarimizin hazirladigi su fihrist cok faydali.

Allah'mı doğru söyledi diğerleri mi?
Bir enkaz devraldık
Buhari'nin Hadislerini Buhari yazmamıştır
Büyük kandırmaca: Hadis
Cinlerin Kur'an dinlemeleri Hadisleri
Danimarkalı mı sapık, Buhari mi?
Diyanet'ten Hadis çalışması
Doğru Hadisleri ne yapacağız
Sünnet Din'inin Anayasası
Ebu Hanife'nin Hadis eleştirisine yaklaşım
Ebu Hureyre
Esbabı Nüzul komedi Hadisleri
Gelenekçilerin Poker Partisi
Geleneksel Müslüman özeleştiriye hazır mı?
Gerçek Hadisler
İslam ve Mezhepler
Hadis Kur'an çelişkileri
Hadis Mantık çelişkileri
Hadis mi Ayet mi?
Hadis reddiyeciliği
Hadis terimleri sözlüğü
Hadis sayılarındaki saçmalıklardan seçme
Hadis ve Sunnet Gercekleri
Hadis Yazma Yasağı ve Ruhsat verilmesi
Hadis'in serüveni ya da Dansı
Hadislere Göre Kur'an Eksiktir
Hadislere kanıt diye gösterilen Ayetler
Hadislere malzeme yapılan Ayetler
Hadislerin Din'in kaynağı olması
Hadissiz Namaz
Hadissizler akımına karşı
HAKK Mezhep o-la-maz
Haremlik-Selamlık uygulaması kimin emri?
Helal ve Haramı kim koyar
Hz Isa Yeniden Gelecek mi?
Hz. İsa'yı gökten indiren Hadisler
Hz. Muhammed'i özlemek nasıl birşey
İlim mi, Masal mı?
İmam Malik (Malik B. Enes) kimdir?
İncil Ayetleri nasıl Hadis oldu
İşte geleneğin Din'i
Kabir azabı var mıdır
Kadına yönelik şiddet
Kandil Gecelerini Kim Uydurdu?
Karikatürler hakkında
Koca mı üstün Allah mı?
Kudsi Hadisleri İncil'den çaldılar
Kur'an ışığında Ebu Hureyre
Kur'an ve Sünnet
Kur'an-dan başka hangi Hadise inanıyorsun?
Kurani Hadisleri Yazalım Lütfen...
Kur'an-ın okunuşunu tahrif için Hadis örneği
Kutubu Sitte - Ebu Hanife: Cariyenin göğsü
Maymunların Hadisi ve Recm vahşeti
MEHDİ = SUPERMAN GELMEYECEK
Mezhepçi Hanım ve Beyin gündelik hayatı
Mezhep alimlerinin helal haram belirtmesi
Mezhepler arasındaki çelişkilere örnekler
Mezhepçilere ve öğreticilerine
Mezheplerin çelişkilerine 100 örnek
Mezheplerin Dinleştirilmesi
Mezheplerin sahte yumuşak yüzü
Neden Hadis Din'ini bırakmıyor sunuz?
Nesih Ayetleri
Nesih Mensuh
Peygamberimize atfedilen çirkin Hadisler
Resim yapmak caiz midir değil midir?
Risalet ve Sünnet: Neyin kavgası
Sahih Hadis mi istersiniz?
Sakal, Sünnet veya vacip değil gelenektir
Şia İmamiyye'ye göre Kur'an ve Hadisler
Sırat kıldan ince kılıçtan keskinmi?
SÜNNET (HITAN) ŞEYTAN İŞİ Mİ?
Sünnî Dünyanın çöküşü
Sünnî geçinenler ne kadar Sünnî?
Sünnet edilen kızın öyküsü
Sünnet etmek yaratılışı değiştirmedir
Unutulan Sünnetler
Uydurma Hadisler, İslam'ın kara boyası
Uydurma rivayetleri Kur'an-ın üstüne çıkaranlar
Vahyin iniş sırası - Hadis örnekleri
Veda Hutbesi ile ilgili uydurmalar
Veda Hutbesindeki Vasiyet yalnız Kur'an

Yukarı dön Göster Suzi's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Suzi

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

Katılma Tarihi: 09 nisan 2005
Gönderilenler: 2974
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Alperen

Selam ihvan_enes

Malesef yine söylemediklerimizle bizleri suçlamışsın. Bazı konularda ise onlarca kez cevaplanmış soruları yine sormuşsun.

Lütfen bir süreliğine yazmayı erteleyin ve ilgili başlıklara bir göz atın. Fihrist size yardımcı olabilir.

Burası Hz. Muhammed'e düşman tiplerin yuvalandığı bir mağara değil.

Haniflik (Allah odaklı din anlayışı) İslam'a alternatif bir din değil. O Hz. Muhammed'in de ahlakı.

www.kurandakidin.net isimli siteye bakmanızı da öneririm.

Mircan
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 25 agustos 2005
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 1277
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Mircan

Selam İhvan_Enes

Söylediklerinizin bir kısmı doğru olsada hüküm verme noktasında hata yaptığınızı düşünüyorum.Sitemizi yeni tanıyıp alelacele bir kaç konuyu okuyan insanların bir çoğu diyor ki “Bunların hepsi aynı zihniyette,farklı isimde sapık bir tarikat vs.”

Esasında şu bir gerçek ki hanifdostlar.com forumu internet aleminin en kozmopolitik forumlarından birtanesi.Üyelere tanınan serbesiyet ve düşünceye özgürlük politikamız ne yazıkki zaman zaman yanlış anlaşılmalara,site geneli için yakıştırmalara maruz kalınmasına sebep olabiliyor.Şimdilik site politikamızda bir değişiklik yapılmayacak gibi görünüyor fakat benim şahsi düşüncem sırf bu yanlış anlaşılmaların engellenmesi adına bir dizi tedbirlerin alınması gerekliliği yönünde.

Senin örneğin bize birşeyi net olarak gösterme imkanı doğurdu.Yanlış anlaşılıyoruz! Ya derdimizi iyi anlatamıyoruz,ya kendini etiketlemeyi seven insanların fevri hareketleri buna engel oluyor yada gerçekten karşımızda artniyetli insanlar var.Aslında bu sebeplerin hepsinin de doğruluk payı var.

Şu noktada sana tavsiyem Alperen kardeşimin aksine (kendisi beni affetsin) siteyi okuman değil öncelikle Kur’anı iyi çözümlemen.Haniflik konusunda hemfikir değilsek,ortak noktamız malesef yok gibi.Fakat ben sizi yanlış anladıysam Hanif olmanın Kur’anın emri olduğu yönünde aynı görüşteysek demekki temelimiz sağlam ve diğer ayrıntıları beraberce çözebiliriz Allah’ın izniyle...

Sevgilerimle

Yukarı dön Göster Mircan's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Mircan

Turk_Ibrahim
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 15 ekim 2006
Gönderilenler: 340
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Turk_Ibrahim

"Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah'ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler." Kim Allah'ı bırakıp da Şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır. / Nisa-119

Yemin olsun, İblis onlarla ilgili sanısında isabet etti. İnananlardan bir grup dışındakiler ona uydular. / Sebe-20

"Bak işte günler!Biz onları insanlar arasında dolandırır dururuz. Allah bu sayede iman edenleri bilecek, sizden tanıklar edinecektir."3:140
--BLOG--
Yukarı dön Göster Turk_Ibrahim's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Turk_Ibrahim Ziyaret Turk_Ibrahim's Ana Sayfa

Kadim
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 25 agustos 2006
Gönderilenler: 175
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Kadim

Bu arkadaşı kim gaza getirmişse iyi gaza getirmişde,hiç okumadan siteye dalmış ve güzelim binlerce yazıyı okumadan basmış tokadı. Hey arkadaş kendine gel. İlk önce oku etrafı, hanifliği ne çabuk farklı bir olay yaptın.

.İslamiyet dinin adıdır (Muhammedilik de olabilir mi?)
.İsevilik(Hristiyanlık) dinin adıdır

.Musevilik(Yahudilik) dinin adıdır.

Gerçi, Allah şimdi yeni bir kitap indirse idi, İslamiyet için ne derdi bilmiyorum ama...

Ama şu bir gerçek ki Allah' ın indinde din İslam' dır. Ancak o hanif olarak uyulacak arı duru Allah' a teslim olma dinidir.

Neden Allah Kuran' da açıkladığı gibi geçmişte bütün ümmetlere ait tek bir din ismi vermiyor acaba? Yoksa İslam bütün ümmetlere verilen bir isim mi? Kuran' ı incele de bir bak bakalım bu konu ile ilgili ayete.

Yoksa yeni bir kitap gelse Allah şeyhe, evliyaya kulluk edenlere Muhammedilik dini mensupları mı derdi acaba?Ya da İslam yerine İslamiyet mi derdi? Sanırım İslamiyet derdi. İslam-İslamiyet farkını hakkıyla öğretirdi bize...

Yoksa sadece Kuran dinine inananlara Kuranilik inananları mı derdi? Kur'an değişmediğine göre  herhalde böyle demezdi. Kuran' a inanan hanif Müslümanlar (teslim olanlar) demesin sakın?

Değişen ne peki? Kuran mı, yoksa hadisler-rivayetler mi?

Şüphesiz Allah,  teslimiyet dinini sadece ona özgüleyen ve dini bireyselliği ile Allah'tan başka kimseyi veliler (dost, evliya, yardımcı nedersen işte) edinmeyenler üzerine indirmiştir.

Müslümanlar, İseviler, Museviler, Saabiler ve diğerleri din günü geldiğinde hükmün özünü öğreneceklerdir.

Aklıma Orhan Gencebay' ın bir sözü geldi bir anda

"Kula kulluk edene yazıklar olsuuuun" dıt dıt dırıdıt dırıdıııt :) 

Başta tüm peygamberler üzerine şahit tutulan Muhammed' e(neden O şahit acaba bir düşünelim.Yoksa Muhammed tüm diğer elçilerden üstün müydü? Yoksa Muhammed elçilerin sonuncusu idi de tüm gelen geçen milletlerin bilgisini en son gelen olduğu için bilmişti ve bu nedenle mi şahit tutulmuştu? Yoksa ilave olarak bu din son din de bu nedenle mi herkese şahit tutulmuştu? Yoksa İslam artık ayrı ayrı tek bir millete değil de Tüm Kainat' a son bir şansmıydı? Yoksa alemlere rahmet derken tüm milletlere, yaratılmışlardan ruh verilmişlere olan rahmet mi kastediliyor du? Cinler alemi ne düşünüyor acaba bu konuda? )

İsa' ya, Musa' ya, Yusuf' a, Yakup' a, İbrahim' e, Nuh' a, Salih' e, İdris' e, Adem' e ve ismini sayamadığım bize bildirilen bildirilmeyen tüm elçilere ve nimetlendirilmişlere (konunun  muhataplarına ve gaybın elçilerine) selam olsun...

Not: Terim hataları olursa kusura bakmayın..

Turk_Ibrahim
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 15 ekim 2006
Gönderilenler: 340
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Turk_Ibrahim

İsa' ya, Musa' ya, Yusuf' a, Yakup' a, İbrahim' e, Nuh' a, Salih' e, İdris' e, Adem' e ve ismini sayamadığım bize bildirilen bildirilmeyen tüm elçilere ve nimetlendirilmişlere (konunun  muhataplarına ve gaybın elçilerine) selam olsun...

Saygılar.

"Bak işte günler!Biz onları insanlar arasında dolandırır dururuz. Allah bu sayede iman edenleri bilecek, sizden tanıklar edinecektir."3:140
--BLOG--
Yukarı dön Göster Turk_Ibrahim's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Turk_Ibrahim Ziyaret Turk_Ibrahim's Ana Sayfa

Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma
Sizin yetkiniz yok forumda ankete cevap yazma