HANiFDOSTLAR.NET

Kuran Müslümanı

(Şahıs odaklı din anlayışından Allah odaklı din anlayışına...)

Ana Sayfa Hanif Mumin  Iste Kuran Kurandaki Din  Kur'an Yolu  Meal Dinle Sohbet Odasi Hanifler E- Kitaplik Kütüb-i Sitte ?  ingilizce Site Kuran islami Aliaksoy Org  Hasanakcay Net Tebyin-ül Kur'an Önerdiğimiz Siteler Bize Ulasin

- Konulara Göre Fihrist

- Saçma Hadisler

- Hadislerin-Sünnetin İncelemesi

- Haniflikle İlgili Sorular Cevaplar

- Misakın Elçisi Kim?

- Kuranda Namaz/Salat

- Onaylayan Nebi

- Kuranda Namaz/Salat

- Enbiya 104

- Kuranda Yeminler

- Adem Hakkında Sorular

- Ganimetleri Resulün Eline Nasıl Vereceğiz?

- Allahın ındinde YIL ve DOLUNAYLAR

- Abese ve Tevella

- Hadisçilerce Tahrif Edilen Ayetler

- Mübarek Yer, Mübarek Vakit

- Arkadaş Peygamber

- Kuranın İndirilişinden Günümüze Gelişi

- Bir Türban Sorusu

- Kuran ve Bize Öğretilenlerin Farkı

- Namazın Kılınışı

- Hadislere Göre Namaz

- Kuranda Salat Namaz mıdır?

- Kuran Yetmez Diyen Uydurukçular

- Bizler Hanif Dostlarız

- Sahih Hadis mi İstersiniz?

- Hakkı Yılmaz'ın Tebyin Çalışması

- Kur'anı Anlamada Metodoloji

- Tarikatçıların Çarpıttığı Birkaç Ayet

- Nasıl Kur'an Okuyalım?

- Kur'anı Kerim Nedir?

- Kur'anda Oruç

- Allah'sız Bir Din ve Allah'sız Bir Kur'an İnancı

- Kuransız Bir İslam Anlayışı ve Müşrikleşme

- Meal Çalışmasına Davet

- Allah Şahit Olarak Kafi Değil mi?

- Doğru Hadisleri Ne Yapacağız?

- Kur'andaki Muhammed ve Peygamberlerin Misyonu

- Mahrem, Avret, Ziynet

- Nur Suresi Çeviri-Yorum

- Cilbab

- Resule İtaat Ne Demektir?

- Hadis Kalburcuları ve Kalburları

- Kur'anı Kerim'in İndiriliş Gayesi

- Kur'anda Amellere Karşı Cahili Yaklaşım

- İslamdışı İnanışlara Kur'andan Örnekler

- Biri Şu Haram Üretim Tesislerini Kapatsın

- Tasavvufta İslam Var mı?

- İslamda Delil Sorunu

- Kurban Kesmek

- İlahi Hitabın Serüveni

- Ecel Nedir?

- Şirk, İşrak, Müşrik, Müşareke, Müşterik

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Peygamberlere Karşı Rabbani Yaklaşımlar

- Salat-ı Tefriciye yada Zikri Çarpıtmaya Bir Örnek

- Mucize Nedir?

- Ayrılıkların Nedenleri

- Sıfır Hata veya Kur'an

- Haniflik Nedir?

- Rabıta İle Şeyhlere Tapanlar

- Hadis Zindanının Mezhepçi Mahkumları

- İslam Dininin Öğrenilmesinde Kaynak Sorunu

- Fasık ve Münafıkların Genel Tanımlaması

- Hadisler, Hıristiyanlık ve Selman Rüştü

- Kur'anı kerim'in İndiriliş Gayesi

- Müstekbirlere Karşı Cahili Yaklaşım

- Halis-Hanif İslam

- Kur'anda Şefaat

- Fuhuş Tellalı Tefsirciler

- Hayızlıyken Neden Namaz Kılınmasın?

- Cebrail, Vahiy, Melek

- Dindarlıkta Müşrikleşme Temayülü

- Büyü Yapan ve Yaptıranlar

- Yaratılış, Adem, Havva

- Kur'an Yerel mi, Evrensel mi?

- Reform Dinde mi, Dindarlıkta mı?

- Ne Mutlu Tağutu Olmayanlara

- Peygambere Saygı(?)

- Hadislere Kanıt Diye Gösterilen Ayetler

- Allah Nazara Karışmadı mı?

- Kur'anı Kerimle Amel Etmek Mümkün mü?

- Kur'anda İnkar Edenlerin Vasıfları

- Müminlerin Vasıfları

- Allah'ın Vasıfları

- Kur'anın Vasıfları

- Dine Karşı Cahili Yaklaşımlar

- Kur'an Merkezli Din

- İrin Küpü Patladı; Mevlana

- Hurafe ve Bidatlar

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Hz. İsa'nın Ölümü

- Allah'ın Mesajının Adı: Kelamullah

- Allah'ın Resule Uyarıları

- Kur'ana Göre Tenkit ve Eleştiri Nasıl Olmalı?

- Kur'anda Sevgi

- Sofuların Devlet Desteğiyle Desteklenmesi

- Hans Von Aiberg Aldatmacası

- Kabir Azabı Safsatası

- Kur'an Kıssalarının Önemi; Masal Değiller

- Kur'anda Toplumsal Sünnetler

- Tefsirde İsrailiyyat

- Kardeş Evliliği Olmadan Çoğalma

- Hans Von Aiberg Tutuklandı

- Kur'anda Tevbe Kavramı

- Yaşar Nuri Öztürk'ün Yorumuyla Namaz

- Karadelikler; Bir Büyük Yemin

- Mezhepçilerin Ümmi Açmazı

- Kabe Nedir? Mekkede midir, Kudüste mi?

- Kur'anda Ruh Kavramı

- Kur'anda Nefs Kavramı

- Amin Kavramı ve Putperestlik

- Diyanet İşleri Başkanlığının Sitemize Cevabına Cevaplar

- Resul ve Nebi -1

- Resul ve Nebi -2

- Sapık Bir Fırka: Hansçılar

- Cihad mı, Çapulculuk mu?

- Kur'an Deyip Namazı Yok Sayanlar

- Cennete Sadece Müslümanlar mı Girecek?

- Kur'anda El Kesme Cezası var mı?

- Nazar veya Göz Değmesi Var mı?

- Şehadet Getir, Münafık(?) Ol

- Kur'anda Eleştiri Metodu

- Hacc Mekkede mi, Bekkede mi?

- İslami Tebliğde Kur'an Metodu

- Saptırılan Kavram: Mekruh

- Kur'anda Cuma Namazı var mı?

- Of Be Kader, Allah mı Suçlu Yoksa Biz mi?

- Kader Açısından Cebir ve İhtiyar

- Baban Peygamber Olsa Ne Yazar

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Vahdet-i Vücud, Şirkin Alası

- Tasavvufi Bilginin Kaynağı Vahiy mi?

- İslam'da Resullük Son Bulmuştur

- Teveffi Kelimesi ve Arap Dili

- Tasavvuf Üzerine Düşünceler

- Nefis Mertebelerinin İç Yüzü

- Allah Rızası Anonim Şirketi; Tarikatlar

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -1

- Tasavvuf ve Eşcinsellik -2

- Nakşi Şeyhi Allah'ın Avukatı mı?

- Kur'anda "ve+la" Öbeği

- Putlar ve Tapanlar

- Son Peygamberimizin Okuma Yazması

- Mesih ve çarpıtılan Bir Ayet

- Hac İzlenimleri

- "Üzerinde 19 var" da Son Nokta

- Secde Emri

- Kur'andaki Hac

- Aracıların Gaybı Bildiği İnancı

- Tarikatçı - Müşrik Karşılaştırması

- Gazali'nin Kadına Bakışı

- Kur'anda Kadına Verilen Önem

- Başörtüsü Allah'ın Emri Değil

- Başörtüsü Takmak Kur'anda Var mı?

- Kur'anda Kadın Dövmek Var mı?

- Cariye, Köle; Utanmaz Mealciler

- Kadına Yönelik Şiddet

- Sünnet Edilen Kızın Öyküsü

- Erkekçe ve Kadınca Meal Konusu, Nebe 33. Ayet

- Harem - Selamlık Kimin Emri?

- Zina, Evlilik ve Örtünme Adabı

- Cariyeleri Aç, Hür Kadınları Kapat (!)

- Çok Eşliliği Yasaklayan Ayetler

- Kur'ana Göre Evlilik Hukuku

- 2 Kadın = 1 Erkek, Uydurma mı?

- Danimarkalı mı Sapık, Buhari mi?

- Ebu Hanife, Cariyenin Avreti

- Nisa 25, Hür Kadın ve Fahişe İfadesi

- Maymunların Hadisi ve Recm Vahşeti

- Hz. Muhammed'in Tebliği

- Peygamberi Tanrılaştırma

- Angarya Haline Getirilen İbadet

- Buhari'nin Hadislerini Buhari Yazmamıştır

- Hadis ve Sünnet Gerçeği

- Uydurma Hadisler, İslamın Kara Boyası

- Hadisler Dinin kaynağı Olamaz

- Uydurmaların Sınırı Yok; Şeytan Geyiği

- Beşeri Hükümler Neden Kutsal Oluyor?

- Hadis - Kur'an Çelişkisi

- Kur'anda/Dinde Olanlar ve Olmayanlar

- Cehennem'den Çıkış Yok

- Kur'anda Tağut

- Ebu Hureyre Gerçekte Kimdir?

- Hadis - Mantık Çelişkileri

- Kurban ve Kurban Bayramı Nereden Geliyor?

- Hadislere Göre Kur'an Eksiktir

- Bildiri: İslam Anlayışında Reform

- Arapça mı, Arap Saçı mı?

- Koca mı Üstün, Allah mı?

- Esbab-ı Nüzül Komedi Hadisleri

- İşte Geleneğin Dini

- Ulul Emir İle Kim Kastediliyor?

- Kul Hakkı

- Yezidi Bir Gelenek: Aşure Tatlısı

- Hz. İbrahim'den Asrımıza Dersler

- Taklitçiliğin Boyutları

- Seb-ul Mesani Nedir?

- Kelle Sayılarak Gerçek Bulmak

- Kıyamet - Mahşer Günü ve Sonrası

- Kur'anda Namaz Vakitleri

- Kur'anda Cuma Konusu

- Salih Olmak Yetmez

- Hudeybiye Anlaşması Uydurma mı?

- Kitap Yüklü Eşekler

- Kur'andaki Hac

- Hz. Nuh'un Oğlu Kimdi? İftira mı?

- Ruhun Ağırlığına Başka Bakış

- Hz. İbrahim Yalancı Değildi

- İncil'de Kadına Bakış

- Şirkin Büyüğü Küçüğü Olur mu?

- Kur'andaki Abdest ve Hijyen

- Din de Bir Araçtır

- Kur'an Okumanın Zararları

- Kur'anda Dua Ayetleri

- Kur'anda Tarih Kavramı ve Bilinci

- Şekilsel Secde Kur'anda Yok mu?

- Salat ve salatı İkame

- Kur'andaki Emr Kavramı Üzerine

- Dindar İnsanlar Şirk Koşar

- Alak Suresinin İlk Beş Ayeti

- Men Arefe'nin Çözümü

- Kur'andaki Av Yasağı

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Kur'anda İnsan Hukuku

- Din Büyüklerini Tanrılaştırma

- Allah'a ve Muhammed'e Değil

- Kur'andaki Örnek Tevekkül

- Şekilsel Rüku Kur'anda Yok mu?

- Hz. İbrahim Kuşları Kesti mi?

- Ehli Sünnet Dininin Anayasası

- İnsan Allah'ın Halifesi mi?

- Kur'an Üzerinde Düşünmek

- Şirkin Kuyusuna Düşenlere Uyarılar

- Kur'an Ölülere Okunmak İçin mi İndirildi?

- Ayda Okunan Kur'an Masalı

- Hz. İbrahim, Safa ve Merve Masal mı?

- "Haç"er-ul Esved (!)

- Mevlana Sahte Bir Peygamber Değil mi?

- Tasavvufun Tanrısı İki Zıttır

- Kur'andaki Tasavvuf: Teveccüh

- Önce Batıl ve Hurafe İle Savaşalım

- Resuller Haram Kılamaz mı?

- Elçi Muhammed ile İnsan Muhammed'in Farkı

- Tarikatlarda Aracılar Rezaleti

- Nur Suresi 31. Ayet Nasıl Çarpıtılıyor?

- Sırat Kıldan İnce, Kılıçtan Keskin mi?

- Kur'anda Zalimler

- Bütün Mehdileri Çöpe Atıyoruz

- Kur'ana Göre Ramazan Ayı ve Haram Aylar

- Tasavvufçuların İlahı; Varlık ve Yokluk

- Tasavvufçuların Küçük Putları

- Sünnet Etmek yaratılışı Değiştirmedir

- Son Peygamberimizin Mektupları

- Fıtrat ve Namaz Vakitleri

- Mescid-i Aksa Nerede?

- Büyük Kandırmaca: Hadis

- Kur'an Neden Arapça Olarak İndirilmiştir?

- Kimin dini? Kimin Kitabı? Kimin Meali?

- Evliya Kelimesinin geçtiği Ayetler

- Şimdiye Kadar Yaşanan İslam

- Ayın Yarılması Diye Bir Mucize Yoktur

- Kabe Dikili Taş Değil mi?

Up | Down | Top | Bottom

Şu da emredildi: Yüzünü dine bir Hanif olarak çevir. Sakın müşriklerden olma.

Yunus Suresi 105

Ben bir Hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

Enam Suresi 79

İbrahim ne bir Yahudi idi, ne de bir Hıristiyan. O sadece hanif bir müslümandı. O müşriklerden değildi.

Ali İmran Suresi 67

Şu da kuşkusuz ki, İbrahim başlıbaşına bir ümmetti; bir Hanif olarak Allah'ın önünde eğiliyordu. Müşriklerden değildi.

Nahl Suresi 123

De ki Allah doğrusunu söylemiştir / vaadinde sadıktır.Haydi artık Hanif olarak İbrahim'in Milleti'ne uyun! Müşriklerden değildi o.

Ali İmran Suresi 95

Allah'a ortak koşmadan, Hanifler olarak... Allah'a ortak koşan kişi, gökten düşmüş de kendisini kuşlar kapışıyor veya rüzgar onu uzak bir yere fırlatıp atıyor gibidir.

Hacc Suresi 31

Up | Down | Top | Bottom

HABERLER

Hanif Islam

Genel Tartışma
 Hanif Dostlar Ana Sayfa -> Genel Tartışma
Konu Konu: AYDA OKUNAN EZAN VE KUR’AN MASALI Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Gönderi << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

Katılma Tarihi: 09 nisan 2005
Gönderilenler: 2974
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Alperen

AYDA OKUNAN EZAN VE KUR’AN MASALI

HANS MÜSLÜMANLARI NASIL ENAYİ YERİNE KOYDU? SAFSATALARI VE UYDURUK BİLGİLERİ NASIL BİR İSLAMİ AMBALAJLA SUNDU? YADA, NASIL KANDIRILDIK?

VEYA HANS ALİ MURAT GÜVEN’DEN NEDEN HOŞLANMIYOR? (Hans Ali Murat Güven’in adamlarının kendisine silahlı saldırıda bulunduğunu ve hastanede yattığı söylemişti. AMG’nin yada arkadaşlarının “biz böyle bir şey yapmadık” ve “eğer iddianda samimiysen o halde neden bizi polise şikayet etmiyorsun” demeleri üzerine Hans suspus olmuştu. Başka bir hikaye: Hans’a Hızır dedesi kendisinin Ali Murat Güven tarafından öldürüleceğini söylemişti. Bunu önlemek için acilen Kırmızı bir Suziki edinmesini emretmişti. Müritler kendi aralarında para toplayıp bu Kırmızı Suziki’nin alınmasına vesile olmalıydı. Aslında Hans’ın Suzikiyi ayarlamıştı. Sadece para lazımdı. Müritler elbirliği yapmalıydı. Zira Hans’ın hayatı tehlikedeydi ve emir büyük yerdendi. Sözün özü Hans, Ali Murat Güven düşmanlığıyla epey bir itibar ve çıkar sağladı. Hansçılık tarikatında AMG başdüşmandır. Çünkü Efendi Hazretleri öyle diyorsa öyledir)

UYDURMA 1 :  AYDA EZAN VE KUR’AN OKUNDU

Önce Hans Efendinin Arzdan Arşa Miraç isimli kitabının 1. Cildinde neler söylediğine bakalım: http://www.selamveselam.com/cilt3/038.htm

2. Ay'da «Esrarengiz bir MÜZİK YAYINI» hem yer hem de uzay aracının bantlarına kayıtlandı. Bu esrarengiz müzik yayınının «NE OLDUĞUNU» dönüşünden 14 yıl sonra astronot Armstrong anlayacaktı:

Bu sırada Mısır'da bir konferans veren Armstrong'un konferansım bir Camiinin ezan sesi bölmüştü. Armstrong susmuş, ezanı dinlemişti. Bu dünyada ilk kez duyduğu ezandı, ama onu daha önce de Ay'da dinlemiş olduğunu, «AY'DAKİ ESRARENGİZ MÜZİK YAYINININ» ezan olduğunu o an anlamıştı:

«Bu ses, Ay'a ilk adımımı attığımda duyduğum ve ürperdiğim, esrarengiz bir müzik yayını sandığımız melodidir.»

3. Ay'da havasız ortama rağmen, ses-üstü bir ses hitap etti ve bu hitap da yer ve uzay aracının bantlarda uğultu yapan bu uzunca cümleye hem mûseviler hem de hristiyanlar sahip çıktılar. Fakat NASA'daki müslüman bilim adamları bunun arapça olduğunu resmen ortaya koydular!

«(İs) Lam... Rabbi... (Ves semâ) vel ARZ (d) dinî indehû... İzâ kûn âlim»
Bu cümleyi birazdan açacağız ve Ay'da Kur'an'dan okunduğunu iyice anlayacağız. Çünkü gerek EZAN gerekse CÜMLE olarak KUR'AN'ın okunacağını înşikak açıklıyor:

«ÖYLEYSE ONLARA NE OLUYOR Kİ İMAN ETMİYORLAR VE (Daha sonra Ay'a indiklerinde) KENDİLERİNE KUR'AN OKUNDUĞU ZAMAN SECDE ETMİYORLAR? TERSİNE O KÜFREDENLER YALANLIYORLAR!»

İŞİN ASLI:  AYDA NE EZAN NE DE KUR’AN OKUNDU

ALİ MURAT GÜVEN - En yetkili ağızdan duyulan bu açıklamayla, sanırım sözkonusu hikâye de lâyık olduğu yere, yani kent efsaneleri tarihinin çöp kutusuna gider artık. Pekiyi, böyle birşey yoksa bu söylenti nasıl doğdu? Ay'daki ezan sesi hikâyesinin ya da Armstrong'un hayâlî Müslümanlığının doğuşuyla ilgili olarak bildiğiniz özel bir şey var mı?

Prof. Dr. Faruk El-Baz - Ne yazık ki var. Aslında bu söylentinin doğmasının -dolaylı yoldan da olsa- sebebi, benim astronotlardan Ay'a gittiklerinde yapmalarını istediğim küçük bir jesttir. Ama nereden bilebilirdim bu masum isteğimin böyle saçmasapan sonuçlar doğuracağını…

ALİ MURAT GÜVEN - Hocam, doğrusu çok merak ettim. Ne rica ettiniz astronotlardan?

Prof. Dr. Faruk El-Baz -  Apollo 15'in üç astronotundan biri, öğrencim Alfred Merril Worden'dı. Uzay araştırmalarına meraklı okurlarınız hatırlayacaklardır, Apollo uçuşları hep üçlü astronot gruplarıyla yapılmaktaydı. Bunlardan ikisi "Ay Modülü" (Lunar Module) dediğimiz araçla uydumuzun yüzeyine iner ve bilimsel araştırmalarını yapar, üçüncüsü ise "Kumanda Modülü"yle (Command Module) Ay yörüngesinde turlar atarak onları bekler, bu arada da dünya ile irtibatı sağlar. Bu uçuşta David Scott ve James Irwin yüzeye inecek olan ikiliydi, Worden ise kumanda modülünün pilotu…

Kumanda modülü "Endeavour" Ay yörüngesine girip uydumuzun çevresinde turlamaya başladığında Worden 380 bin kilometre uzaktan Houston'a seslenip raporunu vermeye başladı. Bu arada aramızda da bazı dostane telsiz konuşmaları geçti. Bir ara bana "Buradan istediğin birşey var mı Kral" gibi şaka yollu bir cümle sarfetti. Ben de "Dünyamıza Arapça olarak bir selam göndermen yeterli" dedim. Kur'an'ın dilinin Ay yörüngesinde bir kez olsun yankılanmasını istemiştim o anda. Worden yıllarca süren derslerimiz sırasında benden üç-beş cümle kadar Arapça kapmıştı. Bunun üzerine ricamı kırmayarak telsizden aynen şu sözleri söyledi: "Marhaba ahle el-ard, min Endeavour aleykum salam." Yani, "İyi günler, Endeavour'dan hepinize selam olsun ey dünya insanları".

Bu sözler, o anda Houston'daki komuta üssündeki bizler tarafından olduğu gibi dünyanın dört bir köşesinde Apollo 15'in yolculuğunu takip etmekte olan binlerce amatör telsizci tarafından da canlı olarak dinlenmekteydi ve çoğu Arapça bilmeyen bu kişiler eliyle derhal kayıtlara geçirildi. Sanırım sonradan iyice biçim değiştire değiştire bütün İslâm âlemine yayıldı ve bugünkü hilkat garibesi söylentiye kadar ulaştık. Ancak, ezan sesi nerede, Worden'ın bana gönderdiği bir cümlelik o dostça selam nerede? Aralarında fonetik olarak hiçbir ilişki yok. Kaldı ki bu efsane Apollo 11 için türetilmiş, yani bu olayın yaşandığı Apollo 15 uçusundan tam 2 yıl önceki bir başka uçuş için. Aralarında kronolojik bir bağlantı da yok.

Size şu kadarını söyleyeyim. Apollo uçuşları sırasında yer kontrol ile astronotlar arasında yapılan bütün konuşmaları dinleyen sayılı kişilerden biriydim ben. Eğer oradan bir yerden ezan sesi gelseydi, bir Arap olarak bunu ilk anlayacaklardan biri herhalde ben olurdum. Ama böyle bir şey asla olmadı.

Bu konuda son olarak Müslüman Türk gençliğine şu tavsiyede bulunmak istiyorum: İslâm, yüce Kur'an'da biçimlenmiş ve en iyi ifadesini bulmuş olan ilâhî mesajıyla, günümüzde bir milyarın üzerinde insanın bağlı olduğu eşsiz bir dindir. Ve kendisini ifade edebilmek için başka da hiçbir kanıta ihtiyacı yoktur. Kur'an'ın bizatihi kendisi en büyük kanıttır.

Prof. Faruk El-Baz İle yapılan söyleşinin tam metni: http://www.yenisafak.com.tr/diziler/nasa/

1. BÖLÜM  2. BÖLÜM  3. BÖLÜM  4. BÖLÜM  5. BÖLÜM

HANS’IN KİTABI (DÖRDÜNCÜ BÖLÜM): http://www.selamveselam.com/cilt3/index.htm

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

UYDURMA 2 :  NEIL AMSTRONG MÜSLÜMAN OLDU

Önce Hans Efendinin Arzdan Arşa Miraç isimli kitabının 1. Cildinde neler söylediğine bakalım: http://www.selamveselam.com/cilt3/038.htm

Armstrong'un «Müslümanlığı kabul ettiğine ilişkin yayınlan» birçok okurumuz duymuş olmalıdır. Bunun doğruluğunu Allah bilir. Fakat üç astronotun da kendilerine Ezan ve Kur'an okunduktan sonra «Neden MÜSLÜMAN olmayıp, NAMAZA yönelip SECDE etmedikleri» sorulmaktadır. Armstrong'un «Akıl hastası olduğu, ne söylediğini bilmediğini NASA'nın İsimsiz bir sekreteri» açıklamıştı. Life dergisinin toplanması, refakatçi UFO'ların göz göre göre yalanlanması, bantların ve kayıtların devletin sinir bozucu resmiyeti ve sansürü ile saklı tutulması, insanların bir paniğe kapılmasından çok; İSLÂ-MIN ZAFERİNİ saklamak istemelerinden, kendi kâfirce düşüncelerinden dolayıdır. Ard niyetli olarak gerçeği göz ardı etmek üzere daha gizli loncalardan emir aldıklarım da devam eden âyet önceden bildiriyor:

«TERSİNE, O KÜFREDENLER YALANLIYORLAR. OYSA ALLAH ONLARIN BÜTÜN DÜŞÜNDÜKLERİNİ (Ardniyetlerini, satılmışlıklarını, sinsiliklerini, başlarına gelecek bütün âfetleri) PEK İYİ BİLENDİR. BUNUN İÇİN (İslâmiyeti kabul etmedikleri için) ONLARI ACIKLI BİR AZAB İLE MÜJDELE...»

İŞİN ASLI: NEIL AMSTRONG ASLA MÜSLÜMAN OLMADI

ALİ MURAT GÜVEN - Bunlardan en ünlüsü de Apollo 11 astronotu Neil Armstrong'un Ay'a gittiğinde orada bir "ezan sesi" duyduğu ve bir süre sonra da İslâm dinini benimsediği yönündeki çeyrek yüzyıllık söylenti… Bildiğim kadarıyla Bay Armstrong da sözkonusu iddiaları birkaç kez kibarca yalanlamıştı. Ama buna rağmen İslâm ülkelerinde yaşayanların önemli bir bölümü bu söylentiye inanmakta ısrar ediyor.  (Hıristiyanların ve ateistlerin, bu gibi iddiaları ortaya atan Müslümanlarla nasıl alay ettiğini görmeniz için iki ayrı internet adresi:)
http://www.answering-islam.org/Hoaxes/neil.html
http://www.islamiyetgercekleri.org/cousteauvearmstrong.htm
İslâm dünyasını yıllardır küçük düşüren bu bıktırıcı iddianın arka planını bir kez de sizden öğrenmek isteriz. Armstrong ile kişisel bir dostluğunuz var mı? Kendisiyle ilgili olarak türetilen bu ünlü söylenti ne denli gerçektir?

Prof. Dr. Faruk El-Baz - Neil Armstrong'u da diğer bütün Apollo astronotlarını da çok yakından tanırım. Çünkü hemen hemen hepsinin Ay yüzeyine iniş eğitimlerini ben verdim. Neil'in Ay'a inişinin üzerinden tam 35 yıl geçti, ancak bugün hem onunla hem de diğer bir çok astronotla kişisel dostluklarım hâlâ devam ediyor. Çünkü biz bir ekip olarak 20'nci yüzyılın en önemli bilimsel atılımını gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaştık.

Bu önemli soruyla, beni de yıllardır gerçekten çok rahatsız eden çirkin bir söylentiye parmak bastın sevgili Ali… Sen ve gazeten aracılığıyla hem Türkiyeli kardeşlerime, hem de bu söyleşimizden haberdar olması muhtemel diğer ülkelerden Müslüman okurlara altını çize çize duyurmak istiyorum ki NEIL ARMSTRONG AYDA ASLA "EZAN SESİ" SAYILABİLECEK NİTELİKTE GİZEMLİ BİR SES DUYMAMIŞ VE BİZİM BU GÖRÜŞMEYİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ GÜNE KADAR DA MÜSLÜMAN OLDUĞUNA DAİR HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMAMIŞTIR. Üstelik, Müslüman bir bilim insanı olarak, ben onun böyle bir karar almasına hiç de gerek olmadığını düşünüyorum.

Böyle içi boş dedikodular bütün duyarlı Müslümanlar gibi beni de derinden yaralamaktadır. Bu tip bir sığ yaklaşımı savunanlara göre, dünyaca ünlü bir kişi İslâm dinini benimsediğini açıklarsa o zaman İslâm "iyi birşey" oluyor ve global anlamda da saygınlığını güçlendiriyor. Oysa ben inanmış bir Müslüman olarak bundan daha çirkin bir yaklaşım, İslâm'a bundan daha büyük bir hakaret düşünemiyorum.

Neil şu anda 74 yaşında ve Ohio'da ailesiyle münzevî bir hayat sürüyor. O benden 8 yaş daha büyüktür. Eğer günün birinde kendi rızasıyla İslâm dinine geçtiğini açıklasaydı, bundan hepimiz derin bir mutluluk duyardık elbette. Pekiyi, Müslüman olmadığı zaman ne olacak, 1400 yıllık İslâm anlamını ve önemini mi yitirecek? Müslümanların dinlerine inanmak ve güvenmek için mutlaka "Batılı" bir kanıta mı ihtiyacı var? Böyle olduğunu düşünenler zaten bu dinin yanına hiç uğramamalıdır. İlla da bu şekilde gösterişli bir kanıtın gölgesine sığınmak isteyenlere, sadece böyle şeylerle huzura erenlere ben kanıtın en güzelini vereyim isterseniz. Evet, tekrar ediyorum, Neil Armstrong ya da herhangi bir Apollo astronotu henüz Müslüman olmadı. Ama onların hepsini tek tek yetiştirip Ay'a güvenle gönderip geri getiren eğitimcileri olarak, ben Faruk El-Baz, annemden doğduğum günden beri Müslümanım! Oldu mu? Acaba bu kanıt onlar için yeterli mi?

Prof. Faruk El-Baz İle yapılan söyleşinin tam metni: http://www.yenisafak.com.tr/diziler/nasa/

1. BÖLÜM  2. BÖLÜM  3. BÖLÜM  4. BÖLÜM  5. BÖLÜM

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

UYDURMA 3 :  REFAKATÇİ UFOLAR KAMUOYUNDAN GİZLENDİ

Önce Hans Efendinin Arzdan Arşa Miraç isimli kitabının 1. Cildinde neler söylediğine bakalım:

http://www.selamveselam.com/cilt3/038.htm

Armstrong'un «Müslümanlığı kabul ettiğine ilişkin yayınlan» birçok okurumuz duymuş olmalıdır. Bunun doğruluğunu Allah bilir. Fakat üç astronotun da kendilerine Ezan ve Kur'an okunduktan sonra «Neden MÜSLÜMAN olmayıp, NAMAZA yönelip SECDE etmedikleri» sorulmaktadır. Armstrong'un «Akıl hastası olduğu, ne söylediğini bilmediğini NASA'nın İsimsiz bir sekreteri» açıklamıştı. Life dergisinin toplanması, refakatçi UFO'ların göz göre göre yalanlanması, bantların ve kayıtların devletin sinir bozucu resmiyeti ve sansürü ile saklı tutulması, insanların bir paniğe kapılmasından çok; İSLÂ-MIN ZAFERİNİ saklamak istemelerinden, kendi kâfirce düşüncelerinden dolayıdır. Ard niyetli olarak gerçeği göz ardı etmek üzere daha gizli loncalardan emir aldıklarım da devam eden âyet önceden bildiriyor:

«TERSİNE, O KÜFREDENLER YALANLIYORLAR. OYSA ALLAH ONLARIN BÜTÜN DÜŞÜNDÜKLERİNİ (Ardniyetlerini, satılmışlıklarını, sinsiliklerini, başlarına gelecek bütün âfetleri) PEK İYİ BİLENDİR. BUNUN İÇİN (İslâmiyeti kabul etmedikleri için) ONLARI ACIKLI BİR AZAB İLE MÜJDELE...»

İŞİN ASLI: REFAKATÇI UFO FALAN YOKTU

ALİ MURAT GÜVEN - Sayın Hocam, insanoğlunun uzayın fethine yönelik en önemli atılımlarında çok kritik görevler almış bir bilim adamı olarak, adınız internetteki "UFO" sitelerinde de sıklıkla anılıyor. Bu sitelerin büyük bir bölümü ne yazık ki bilimsel ciddiyetten uzak, olaya fantazi boyutunda yaklaşan kafa karıştırıcı yayınlar yapmaktalar. Ancak, kanımca dünya dışı yaşam yalnızca hayâlperestlerin ya da Hollywood'un değil, ciddi bilim adamların da üzerinde önemle durması gereken bir konu…

Bu gibi gruplar sizin için de "Apollo Ay Programı sırasında ele geçirilmiş dünya dışı yaşam bulgularını gizleyen ekibin çok önemli bir üyesi" diyorlar. Onlara göre, dünya üzerinde bu "top secret" sırra vakıf olan az sayıdaki bilginden birisiniz.
1967-1972 yılları arasında gerçekleştirilen Apollo yolculukları sırasında Ay'da gerçekten dünya dışı zeki yaşama ilişkin bulgular elde edildi mi? Sözgelimi, uzaylılar tarafından inşâ edildiği düşünülebilecek mimarî yapılar, geçmiş uygarlıklardan kalıntılar gibi… Bir de Apollo astronotlarının seyahatleri sırasında kendilerini takip eden bir çok UFO'nun filmini çektikleri söyleniyor. Son yıllardaki insansız Mars seferlerinde de bu tür iddialar ortaya atıldı. Ne diyorsunuz bu tür söylentilere? NASA'da birşeyler dönüyor da bizler mi bilmiyoruz?

Prof. Dr. Faruk El-Baz - Benim kırk yıllık bilim serüvenim içinde, şimdiye kadar önüme dünya dışı yaşam iddialarını destekleyecek nitelikte tek bir kanıt bile gelmedi. Aldığım sorumluluklar gereği çok üst düzey bilimsel ortamlarda bulundum, ama gerçekten bu konunun imâ yollu dahi gündeme geldiği bir durum olmadı. Üzülerek söylüyorum ki biz bilim adamlarının elinde hâlâ "kanıt" sayılabilecek tek bir film, fotoğraf ya da dünyadışı malzeme yok. Hayâlperestlere bakarsanız Amerikan hükümetine bağlı gizli birimlerde bunlardan yüzlercesi var, ama bana sorarsanız henüz en küçük bir kanıta dahi ulaşabilmiş değiliz. Tabii, ben kanıt derken amatör araştırmacıların ucuz hilelerle bezenmiş film ve fotoğraflarını kastetmiyorum, ciddi bilimsel bulgulardan söz ediyorum.

Evrende henüz bizim dışımızda zeki bir yaşamın ipuçlarını ne yazık ki yakalayabilmiş değiliz. "Ne yazık ki" diyorum, çünkü başka gezegenlerde yaşam olabileceği yönündeki iddiayı topyekün reddetmek için hiçbir nedenimiz yok. Ne dinsel ne de bilimsel açıdan. Olabilir elbette ve ben böylesine önemli bir bulguya ulaştığımda bunu insanlık âleminden gizlemeye gerek duymam. Ama yeşil derili uzaylıları şimdiye kadar yalnızca Spielberg'in filmlerinde görme şansına eriştim!

1. BÖLÜM  2. BÖLÜM  3. BÖLÜM  4. BÖLÜM  5. BÖLÜM

sibumu70
Newbie
Newbie
Simge

Katılma Tarihi: 06 kasim 2005
Yer: Spain
Gönderilenler: 2
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı sibumu70

Beni bu konularda aydınlattığınız iyi oldu.Bakalım islam adına yapılmış olan ne tür sahtekarlıklar ortaya çıkacak.Yeni bir üyeniz olarak çalışmalarınızda başarılar dilerim.

gereklimi
Newbie
Newbie
Simge

Katılma Tarihi: 20 agustos 2006
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı gereklimi

"ne kadar teşekkür etsem azdır" dermişim... yani bu hikayeler yanlış da olabilir (sadece başlıklara bakarak söylüyorum). bundan sizin kazancınız nedir...  bu  işte aylıklı olarak mı götürü usulü mü çalışıyorsunuz onu da haber verin de bilelim.

cehalet başın belasıdır. sizin gibilere de ancak cahiller kanar. onun için zaten bu ülkede din eğitimini baltalamaya çalışıyorlar.. bunu  yapacaklar ki Türk milletini dininden döndürüp dünyasını ve daha da kötüsü ahiretini karartacaklar.

ama bilmiyorlar ki ALLAH(c.c) ü Teala ve Tekaddes Hz.leri plan yapanların en hayırlısıdır. ve kafirlere verdiği müddet yalnızca onların azablarını arttırmaları içindir.

Canımız, canânımız Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz, bakınız ne buyuruyor:

“Şayet dünya, Allah Teala katında bir sivrisinek kanadı kadar değerli olsaydı, Allah(c.c) bir kâfire dünyadan bir damla bile su içirmezdi.” (İbni Mâce)

Yukarı dön Göster gereklimi's Profil Diğer Mesajlarını Ara: gereklimi

Alperen
Admin Group
Admin Group
Simge

gereklimi Yazdı:
"ne kadar teşekkür etsem azdır" dermişim... yani bu hikayeler yanlış da olabilir (sadece başlıklara bakarak söylüyorum)

Adam sadece  başlıklara bakarak söylüyormuş. Bravo sana, kutlarım seni. Pek önemsenecek bir iş yapmaktasın. Zaten iletilerin içeriğine falan bakmaya gerek yok. İçeriğe bakacaksın, okuyacaksın, anlayacaksın. Sonra da oturup eleştiri geliştireceksin. Zor iş. En iyisi çocukluk yapıp, birkaç başlığa göz atıp, kafir, müşrik, din bozguncusu diyerek rahatlamak. Hakikaten bravo sana.

Bu zincirin başlığı nedir? Ayda okunan ezan ve Kur’an masalı. Senin hiçbirşey okumadan karambole iş yaptığın iletini astığın yerden belli.  Alakaya maydanoz suyu...

gereklimi Yazdı:
bundan sizin kazancınız nedir...  bu  işte aylıklı olarak mı götürü usulü mü çalışıyorsunuz onu da haber verin de bilelim.

Burada aylık taban ücret (5000 $) ve artı prim usulü çalışmaktayız. Maaşlarımız CIA ve MOSSAD tarafından ödenmekte. Ortalama aylığımız 10.000 $’ı buluyor. Bu ücret gözüne çok gelmesin. Zira Müslümanları zehirleme(!) işi öyle herkesin yapmaya soyunacağı bir iş değil.

gereklimi Yazdı:
cehalet başın belasıdır. sizin gibilere de ancak cahiller kanar. onun için zaten bu ülkede din eğitimini baltalamaya çalışıyorlar.. bunu  yapacaklar ki Türk milletini dininden döndürüp dünyasını ve daha da kötüsü ahiretini karartacaklar.

Yunus 105. Şu da emredildi: "Yüzünü, bir hanîf olarak dine çevir. Sakın müşriklerden olma!” emri gereğince Hanif= Birleyici, Dini yalnız Allah’a özgüleyici olmak size göre en büyük cehalettir.

“Yegane Kutsal Kitap Kur’andır” söylemi sana göre elbette en saptırıcı idealdir. Bundan daha anlaşılır ne var? Çünkü kuralları Allah+Peygamber+Mezhep imamları+Şıhlar,Evliyalar, Kutuplar, Gavslar eliyle oluşturulmuş şirket dinine göre bizler elbette gavurluk yapmaktayız.

Siz hangi dini, kimin dejenerasyonundan korumaya çalışmaktasınız?

gereklimi Yazdı:
ama bilmiyorlar ki ALLAH(c.c) ü Teala ve Tekaddes Hz.leri plan yapanların en hayırlısıdır. ve kafirlere verdiği müddet yalnızca onların azablarını arttırmaları içindir.

“Tek Furkan Kur’andır” diyenler senin dinine göre kafir. Ya Kur’andaki dine göre?

gereklimi Yazdı:
Canımız, canânımız Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz, bakınız ne buyuruyor:  “Şayet dünya, Allah Teala katında bir sivrisinek kanadı kadar değerli olsaydı, Allah(c.c) bir kâfire dünyadan bir damla bile su içirmezdi.” (İbni Mâce)

Su tabancasıyla cenk edilmez…

Yukarı dön Göster Alperen's Profil Diğer Mesajlarını Ara: Alperen

Abdullah16
Uzman Uye
Uzman Uye
Simge

Katılma Tarihi: 21 eylul 2005
Yer: Turkiye
Gönderilenler: 727
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı Abdullah16

Alperen yazdı:

"Burada aylık taban ücret (5000 $) ve artı prim usulü çalışmaktayız. Maaşlarımız CIA ve MOSSAD tarafından ödenmekte. Ortalama aylığımız 10.000 $’ı buluyor. Bu ücret gözüne çok gelmesin. Zira Müslümanları zehirleme(!) işi öyle herkesin yapmaya soyunacağı bir iş değil."

Yahu Alperen neyi ifşa ediyorsun böyle?Biz bir dünya yazı yazdık,senin aylığının onda birini almıyoruz arkadaş?Yoksa sen bize çaktırmadan adımıza gelen cukkaları içmi ediyorsun?Seni başKAN'ımız,dEĞERLİ prezidentimiz Push'umuza şikayet etmesem ne olayım emi?Dead

savana
Uzman Uye
Uzman Uye

Katılma Tarihi: 30 nisan 2006
Gönderilenler: 1235
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı savana

"ne kadar teşekkür etsem azdır" dermişim... yani bu hikayeler yanlış da olabilir (sadece başlıklara bakarak söylüyorum). bundan sizin kazancınız nedir...  bu  işte aylıklı olarak mı götürü usulü mü çalışıyorsunuz onu da haber verin de bilelim."(gereklimi yazdı)

selam Alperen

Buraya yazı asanlar  şimdi götürümü çalışıyor yoksa aylıklımı?136 yazı göndermişim(bunla bearaber 137 etti) bu yazıların parasını götürümü alcam?

Anlamadım kafam karıştı

i_K_B_A_L
Newbie
Newbie

Katılma Tarihi: 22 ocak 2006
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı i_K_B_A_L

Amstrong denen şahıs uzaya falan çıkmamışki ezan sesi duysa:) Gecen günlerde tv kanallarında bu konu ile ilgili haberler vardı. Olay sadece bir filmden ibaret.. Kimsenin aya falan çıktığı yok. AmeriKANEMİCİLERİN bir oyunu buda...

Yukarı dön Göster i_K_B_A_L's Profil Diğer Mesajlarını Ara: i_K_B_A_L

nielsturk
Newbie
Newbie
Simge

Katılma Tarihi: 01 temmuz 2005
Yer: Bulgaria
Gönderilenler: 31
Gönderen: 30 kasim 2019 Saat 00:16 | Kayıtlı IP Alıntı nielsturk

Selam ikbal ve forum katılımcıları
Alperen'e alıntıladığı "ay da ezan okundu" mavrası hakkındaki Ali Murat GÜVEN haberi için  teşekkür ederim.Bu arada şunu da söyleyeyim Ali murat ağabey Farul el baz la mail ve telefon yoluyla aralıklarla iki hafta süren görüşmler yaptı bu röportaj o görüşmlerden süzüldü zaten.Bu görüşmelerde ali murat el baz'a "hans von aiberg" mevzusunu da sordu.Tabii ne cevap verdiğini tahmin edersiniz
Yalnız bu cevabı röportaja koymadı çünkü o dönemde aktif olan ayberkçilerin "şerefli bir zigzagçıyken yahudi uşağı olan faruk el baz azeri yahudisi çıplak namaz kılan ali murat la görüşme yaptı" gibi birşeyi internet te yaymasından çekindi.Böyle büyük bir bilimadamına  en ufak pisliğin değmesini istemiyorduk hiçbirimiz.
Özetle yüzümüzü hanif dine dönemden ne öz benliğimiz ne toplum kurtulur bunun en büyük örneğini camideki linç olayında gördük.1 haftalık bir tatile çıkıyorum tatil dönüşü bu konuda sizleri bilgilendireceğim.

Yukarı dön Göster nielsturk's Profil Diğer Mesajlarını Ara: nielsturk

Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Sizin yetkiniz yok foruma yeni mesaj ekleme
Sizin yetkiniz yok forumdaki mesajlara cevap verme
Sizin yetkiniz yok forumda konu silme
Sizin yetkiniz yok forumda konu düzenleme
Sizin yetkiniz yok forumda anket açma
Sizin yetkiniz yok forumda ankete cevap yazma